Proslavljena deseta obljetnica škola umreženih u PASCH – „Schulen: Partner der Zukunft“
Autor: Nevenka Lončar, 27. 11. 2018.

Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva jedna je od pedeset škola u Republici Hrvatskoj u kojoj se posebno njeguje i razvija interes učenika za njemački jezik. U zajedničkom nastojanju nastavnica i učenika te roditelja pomaže Zentralstelle für Auslandsschulwesen (ZfA - Središnji ured za školstvo u inozemstvu), koji preko svojih lektora izvodi tandemsku nastavu njemačkog jezika za Deutsches Sprachdiplom (Njemačku jezičnu diplomu), otvara učenicima mnoge mogućnosti sudjelovanja u različitim jezičnim projektima i kampovima.

Na poziv konzularnog predstavništva Republike Njemačke u Republici Hrvatskoj te konzula, gosp. Roberta Klinkea odazvale su se predstavnice Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, Nevenka Lončar, ravnateljica i Silvija Domović, prof. njemačkog jezika. Poziv je bio upućen našoj školi kao jednoj od ukupno 50 škola u Hrvatskoj kako bismo zajednički  obilježili  10. obljetnicu postojanja mreže škola pod nazivom „Škole: partneri budućnosti“. Na stručnom skupu koji je prethodio prijemu u konzularnom predstavništvu bilo je oko 70 sudionika. Stručno predavanje o njemačkom jeziku kao stranom u RH govorio je prof. dr. Siegfried Gehrmann ( Centar za europsko obrazovanje, Učiteljski fakulteta sveučilišta u Zagrebu), a predstavili su se i bivši polaznici DSD programa. O socijalnim medijima i prednostima PASCH umrežavanja govorio je gosp Kurt Schlegel iz Ulcinja, Crna Gora.

Druženje smo nastavili u ugodnom razgovoru s predstavnicima konzulata, ravnateljicom Njemačke međunarodne škole u Zagrebu, predstavnicima Goethe instituta i DAAD-a.