Hvalevrijedne aktivnosti gimnazijalaca u prosincu
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 20. 12. 2019.

Postoje obaveze koje „moramo“ izvršavati, ali postoje aktivnosti koje pokrećemo, podržavamo, realiziramo i dozvolimo im da nas mijenjaju. U nastavku slijede neke aktivnosti učenika i nastavnika naše škole koje su hvalevrijedne i obogaćuju svakodnevnicu našeg rada u školi.

Ono što krasi pustinju, reče Mali princ, to je što se u njoj negdje skriva bunar“ Antoine de Saint- Exupery

U nastavku slijede samo neke od hvalevrijednih aktivnosti naše škole...

• Od 15.11. do 15.12.- obilježavamo Mjesec borbe protiv  bolesti ovisnosti

U mjesecu borbe protiv ovisnosti provodimo radionice s ciljem afirmacije pozitivnih vrijednosti i jačanja samopoštovanja/samopouzdanja učenika.  Radionice provode vrijedni učenici naše škole, članovi vršnjačke podrške POINT uz mentorstvo pedagoginje. U prilogu se nalazi Natječaj Budi NEovisan i sudjeluj na festivalu koji je raspisalo županijsko Povjerenstvo za suzbijanje zlouporaba droga. Cilj Natječaja je potaknuti učenike na osmišljavanje i izradu video uradaka na temu prevencije.Ovim putem pozivamo učenike naše škole da se odazovu na Natječaj.

• Rotary klub Koprivnica i ove godine dodjeljuje Rotary stipendije za izvrsne učenike naše Gimnazije. Ove godine naša škola je dobila tri stipendije. Čestitamo učenicima Luki Rogozu (3a), Lei Vršić (3b) i Petri Cik (4a) na izvrsnosti i ostvarenju stipendije Rotary kluba Koprivnica.
  • Zainteresirana grupa učenika i nastavnika je 14.prisinca posjetila Zagreb- Advent u Zagrebu i posjeta kazalištu Gavella na predstavu Gospoda Glembajevi.
  • Dana 11.prosinca je održano predstavljanje Sveučilišnih studijskih programa na Hrvatskom vojnom učilištu „ Dr. Franjo Tuđman“. Zainteresirani učenici su saznali više informacija  o vojnom vođenju i upravljanju te o vojnom inženjerstvu.
  • Dana, 6.12.,članice Gimnazijskog djevojačkog zbora su sudjelovale u programu povodom  obilježavanja Dana rudara u hotelu Picok.
  • Dana, 6.prosinca tradicionalno smo  posjetili Osnovnu školu-područnu školu djece s teškoćama u razvoju povodom obilježavanja Sv.Nikole. Naši sv.Nikola i krampus ( Anđelko Lončarić i Erik Penzar) i  zainteresirane  učenice  su nakon programa koji su za nas pripremili učenici domaćini, sudjelovali na zajedničkoj radionici i druženju. Posebno smo ponosni što ova suradnju postoji 15 godina.
  • Od 6.- 18.prosinca u našoj školi smo proveli akciju  „Tajni prijatelj“. Akciju provodimo već više od 10 godina, no ove godine smo akciju među učenicima po prvi puta proveli na  razini cijele škole. U akciji je sudjelovalo 137 učenika koji su se tijekom akcije darivali i pokazivali male znakove pažnje.
  • Dana 17.prosinca, posjetili su nas župnik Župe svetog Jurja mučenika Marko Rac i đakon Lovro Biškup povodom blagoslova prostorija đurđevačke gimnazije i Strukovne škole Đurđevac te svih onih koji borave u školi.
  • Dana 17. prosinca u prostoru škole održana je podjela nagrada u sklopu projekta „Održive misli”- izrada kreativnih predmeta od prethodno sakupljenog otpada. Prvo mjesto osvojila je učenica Ivana Rođak iz 3.a razreda koja je izradila zanimljivu kasicu-prasicu od plastične flaše i osvojila tablet koji joj je uručio gradonačelnik, gospodin Hrvoje Janči.
  • I ove godine su naši učenici sakupljali dobrovoljan prilog i namirnice za potrebite u sklopu akcije Caritas. Inicijatorica i organizatorica akcije je vjeroučiteljica Marija Hodalić Peradin koja je potakla učenike naše škole da svojim prilogom pomognu potrebitima u ovo predblagdansko raspoloženje.
  • Članovi Vijeća učenika su i ove godine organizirali nabavku gimnazijskih majica za zainteresirane učenike i nastavnike. Pohvaljujemo članove Vijeća učenika i autora loga Ivana Zvonara iz 4a.
  • Zainteresirani čl.vršnjačke podrške POINT su proveli radionicu za učenike predmetne nastave Odjela za djecu s teškoćama u razvoju pod nazivom: Imam pravo na izbor. Iz medija:

• Učenici 3a razreda, danas 20.prosinca organiziraju  plesnjak u školi- Trash party (Oš, neš, u Gimnaziji je treš).

Priloženi dokumenti:
Edu_film_Natjecaj_-_novi.docx (20.27 KB)