Čitanjem do zvijezda
Autor: Dušanka Vergić, 9. 6. 2020.

U petak,  5. lipnja 2020. od 12:00 do 13:00 sati održana je nacionalna razina kviza znanja i kreativnosti Čitanjem do zvijezda za srednje škole u školskoj godini 2019./2020. Na završnoj razini kviza je sudjelovalo i sedam učenica naše škole: Ivana Rođak,  Helena Vincek, Sara Švedek, Arijana Jaković, Lea Vršić, Ozana Špoljar i Ana Marija Đuričić.

Zahvaljujemo im što su svoje slobodno vrijeme provele u čitanju SF literature za mlade, sudjelovale u kvizu i čestitamo im na uspjehu. Posebne čestitke Ivani Rođak koja je među 10 najboljih.

Učenice su na tri razine natjecanja (školskoj, regionalnoj i nacionalnoj) odgovarale  on-line na pitanja iz sljedećih knjiga:  D. Adams: Vodič kroz galaksiju za autostopere,  R. Bradburry: Fahrenheit 451 i  A. Huxley:  Vrli novi svijet.