Nastavak međunarodnog projekta "The Crocus"
Autor: Irena Tišljar, 2. 12. 2014.

I ove školske godine naša gimnazija se uključila u međunarodni projekt "Šafran". Projekt Šafran (The Crocus Project) na jednostavan način upoznaje mlade ljude s temom Holokausta i podiže svijest o opasnostima diskriminacije, predrasuda i nesnošljivosti.

Irska zaklada za obrazovanje o Holokaustu (Holocaust Education TrustIreland) opskrbljuje škole lukovicama žutog šafrana. Učenici 1.b razreda i voditeljica projekta Irena Tišljar, prof. posadili su 28. studenog 2014. lukovice žutog šafrana ispred školskog ulaza. Prelijepi cvjetovi žutog šafrana podsjećaju na žute Davidove zvijezde koje su Židovi bili prisiljeni nositi pod nacističkom vlašću.

Međunarodni dan sjećanja na Holokaust obilježava se svake godine 27. siječnja kada se očekuje i cvatnja prvih šafrana koji tada simboliziraju milijun i pol židovske i tisuće druge djece umrle u Holokaustu.

Na slijedećem linku pogledajte objavu od 11. lipnja 2014. te riječi pohvale Irske zaklade HETI našem đurđevačkom timu zbog provedenih akcija tijekom prošle školske godine i prezentacije o toleranciji koju su osmislili i priredili učenici 4.a razreda Nina Švaco i Leon Grgičin.

Priloženi dokumenti:
Crocus_Handbook_-_Croatian.pdf (2.09 MB)