Svjetski dan zdravlja
Autor: Irena Tišljar, 7. 4. 2014.

Svjetski dan zdravlja 2014. posvećen je vektorskim bolestima pod sloganom "Mala bića, velika prijetnja". Vektorske su bolesti  skupina zaraznih bolesti čiji se uzročnici (virusi, bakterije, protozoe i dr.) na čovjeka prenose posredno putem vektora, insekata kao što su komarci, krpelji, buhe, uši,...U našoj gimnaziji učenici i nastavnici obilježavaju Svjetski dan zdravlja debatom o pušenju jer se često aktivno i pasivno pušenje smatra najmanje štetnim od svih ovisnosti.

Projekt  "Zajedno protiv pušenja" na zanimljiv način učenike i sve uključene u projekt potiče prvenstveno na promišljanje o zdravlju i važnosti njegovog očuvanja na cjelokupnu kvalitetu života.

Do kraja nastavne godine u sklopu projekta očekuje nas anketiranje učenika o poznavanju štetnih učinaka pušenja na zdravlje i stavovima o pušenju, uključivanje u akciju Zelena čistka pod sloganom "Opušak nije ukras", obrada anketa svih učenika županije uključenih u projekt da se vidi slika navike pušenja populacije srednjoškolaca u našoj županiji te obilježavanje Svjetskog dana nepušenja.

U prilogu se nalazi kratka prezentacija o Svjetskom danu zdravlja.

Priloženi dokumenti:
Svjetski_dan_zdravlja.ppt (979.50 KB)