Dan planete Zemlje-ususret Zelenoj čistki
Autor: Irena Tišljar, 22. 4. 2014.

Obilježavanje Dana planeta Zemlje koji se svake godine obilježava 22. travnja, usmjereno je prema zaštiti prirodnih resursa. Cilj je skrenuti pozornost na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja i porasta ekološkog otiska. Iznimno je važno mlade generacije obrazovati u vidu održivog razvoja da bismo očuvali našu planetu i sve njene ljepote za buduće naraštaje.Osviještenost najmlađih u skladu s načelima odgoja i obrazovanja za održivi razvoj zalog je zelenijoj budućnosti pa će naši gimnazijalci i ove godine sudjelovati u akciji Zelena čistka te svojim primjerom obilježiti Dan planete Zemlje.

Akcija Zelena čistka dio je svjetskog pokreta Let’s do it World koji je do sada okupio 108 zemalja i preko 8,5 milijuna volontera.

Zelena čistka se ove godine održava u subotu 26. travnja 2014. godine, a u školama u petak 25. travnja 2014. godine.

Odvajanje otpada izuzetno je važno kako bismo očuvali prirodne resurse, koji su nam neophodni za kvalitetu života danas i sutra.

U prilogu pogledajte slikokaz o Danu planete Zemlje!

Priloženi dokumenti:
Dan_planeta_Zemlje.ppt (1.39 MB)