Školski pedagog

Jasna Horvat Vlahović, prof.izv.savjetnica

Zvanje: profesor pedagogije i sociologije
Zanimanje: stručna suradnica pedagoginja

O meni…

Živim i radim u Đurđevcu gdje sam završila osnovnu i srednju školu. Nakon srednje škole upisujem Filozofski fakultet u Zagrebu. Diplomirala sam 1998.g. te stekla zvanje profesor pedagogije i sociologije. Moje prvo zaposlenje je bilo u Koprivnici na području obrazovanja odraslih. Školske godine 2003./04. ispunjava se moja želja iz srednjoškolskih klupa te se zapošljavam u školi kao stručna suradnica -pedagoginja. Od navedene školske godine radim na pola radnog vremena u Osnovnoj školi I. L. Croata Kalinovac i Gimnaziji Đurđevac, a od 2007.g. radim samo u Gimnaziji na puno radno vrijeme. Godine 2013. sam promovirana u zvanje mentorice, 2018.u zvanje savjetnice, a 2023. sam promovirana u zvanje izvrsne savjetnice. Do sada sam  kao članica tima sudjelovala u Comenius projektu ( Water) i Erasmus + projektu Imagine te u Erasmus + projektu Create. U ovoj školskoj godini 2023./24. sudjelovala sam u Erasmus+ projektu "U potrazi za ravnotežom" te sam koordinirala Erasmus + projektom "Iskorak". Posebno sam ponosna na vođenje vršnjačke podrške POINT koju vodim već 20  godina. Posebnost te grupe je što educirani učenici  uz moje mentorstvo samostalno provode pedagoške radionice s ciljem  afirmacije pozitivnih vrijednosti i jačanja samopouzdanja učenika te provođenje preventivnih programa. U 2022.godini u suradnji s kolegicom Huzjak provodim izvannastavnu aktivnost pod nazivom "Ne beri brigu" koja ima 20 članova (učenici 3.razreda).
Tko je zapravo stručni suradnik pedagog u školi?
Pedagog u srednjoj školi sudjeluje u svim fazama odgojno-obrazovne djelatnosti, od planiranja i programiranja rada do vrednovanja rezultata. Surađuje i radi s učenicima, nastavnicima i roditeljima škole. Težište rada pedagoga je na pedagoško-didaktičkom području školskog i nastavnog rada. Prije svega, pedagog je osoba kojoj se uvijek možete obratiti s vašim idejama, razmišljanjima ili poteškoćama. U posljednje 4 godine pružam podršku svim učenicima 1.razreda kroz individualne strukturirane razgovore kojima je cilj da upoznaju sebe i svoje potencijale.

Radno vrijeme pedagoginje: Jutarnja smjena 8:00 -14:00, a popodnevna smjena 12:00-18:00 s napomenom da sam uvijek u smjeni kad i učenici naše škole.

Broj telefona škole: 048/ 812 021

E-mail: jasna.horvat-vlahovic@skole.hr

Uključenost u ostala tijela u šk.god. 2023./24.

• Članstvo u Vijeću za prevenciju u Gradu Đurđevcu
  • Voditeljica Međužupanijskog stručnog vijeća stručnih suradnika pedagoga srednjih škola Bjelovarsko-bilogorske i Koprivničko-križevačke županije
  • Županijska koordinatorica školskih programa prevencije
  • Voditeljica školskog preventivnog programa
  • Zamjenica predsjednika Povjerenstva za prevenciju i suzbijanje ovisnosti Koprivničko-križevačke županije
  • Voditeljica vršnjačke podrške POINT
  • Članica Školskog odbora Osnovne škole Đurđevac
  • Voditeljica projekta "Ne beri brigu"
  • voditeljica Erasmus+ projekta "Iskorak"

U ovoj školskoj godini sam posebno ponosna na snimanje podcasta Crtice iz prakse, Kluba studenata pedagogije. Sama ideja i angažman studenata pedagogije je hvalevrijedan projekt koji povezuje studij i praksu.

Podcast "Izlazak iz zone komfora"  https://www.youtube.com/@klubstudenatapedagogijeffz6381/videos

Poštovani učenici i roditelji!

Život jednog školarca se posljednjih mjeseca mijenja takvom brzinom da je ponekad teško pronaći mentalnu snagu i motive za učenje i rješavanje obaveza. U prilogu i nastavku slijede neki materijali koji bi vam mogli biti korisni kako bi si olakšali svakodnevnicu.

Mentalno zdravlje- Hrvatsko psihološko društvo

U priloženim dokumentima se nalaze neki korisni materijali.