IZBOR NAJZADAĆA OBJAVLJEN U JUREKU
Autor: Zdravko Seleš, 14. 6. 2013.

Kao što sam najavio, u ovogodišnjem je Jureku obavljen izbor od nekoliko najboljih školskih zadaća iz moje arhive, pri čemu je najstarija ona koja je 1996. godine dospjela i na državni Lidrano u Dubrovnik, a autorica joj je Ivana Krznarić. Spomenimo i ostala imena: Vlatka Kolarić (čije su "Lastavice" dobile prvu nagradu za srednje škole na natječaju Ministarstva kulture 2005.g.), Martina Baković, Ivan Juranić, Mihaela Cik, Nives Lukanec, Nikola Cik, Miroslav Paviša i Ksenija Rasinec. Kao što sam već napisao, ovo su zadaće iz moje arhive, koja je u posljednjih desetak godina, zahvaljujući elektronici, dobro sačuvana, a od starijih je sačuvan samo dijelić. Ipak, ove zadaće svakako zaslužuju vašu pozornost, jer su, što je uredništvo Jureka propustilo navesti izbor izbora; zanimljive, vješto napisane, duhovite i dirljive. Autorima zahvaljujem i čestitam na njima!

Prof. Zdravko Seleš