Nastup na njemačkom talentshowu u Varaždinu
Autor: Irena Tišljar, 15. 11. 2023.

U petak 10. studenog 2023. godine petero naših gimnazijalaca: Nika Ivandija, Lara Gregurec, Nera Tomrlin, Beata Dautanec Poslek i Matija Špoljar nastupili su uz pratnju svojih mentorica Silvije Domović i Lelije Štauber u Glazbenoj školi u Varaždinu, gdje je održan 9. talentshow na njemačkom jeziku "Max sucht den Superstar II", koji je okupio više od 80 učenika srednjih škola iz šest hrvatskih županija. Učenici su se predstavili kroz scenske i glazbene nastupe na njemačkom jeziku, a posebnost je u tome što većinu nastupa i izvedbi osmišljavaju sami učenici sa svojim mentorima. Organizator ovog talentshowa je Gospodarska škola Varaždin i Udruga Ekult. Naši gimnazijalci, inače članovi školskog benda, ove su godine debitirali na Maxu, a izveli su pjesmu "Tage wie diese" legendarnog njemačkog pop-rock sastava Die Toten Hosen i oduševili publiku i članove žirija svojim nastupom te unatoč jakoj konkurenciji osvojili izvrsno 3. mjesto.
Iskrene čestitke učenicima i mentoricama i još puno lijepih i originalnih nastupa!