Dva odlična predavanja
Autor: Dušanka Vergić, 16. 3. 2024.

U petak 14.3.2024. u Gimnaziji smo imali dva zanimljiva predavanja uvaženog gosta prof. dr. sc. Igora Kanižaja sa Fakulteta političkih znanosti.

Prvo predavanje  pod nazivom „Privatnost i sigurnost u digitalnom svijetu“ održano je za učenike 1.a i 1.b razreda. Cilj predavanja je potaknuti učenike da promišljaju o svom tragu u digitalnom svijetu.

Drugo predavanje  pod nazivom "Novi pristup politici i društvenom angažmanu uz interaktivni edukativni alat EDUbox" u sklopu projekta EDUmake  održano je za učenike maturante 4.a i 4.b razreda. Cilj ovoga predavanja je proširiti pogled na politiku.

Predavanjima su prisustvovale i razrednice Ana Huzjak, Dušanka Vergić i Silvija Domović  te školska pedagoginja Jasna Horvat Vlahović.

Zahvaljujemo se profesoru Kanižaju i veselim se novom susretu!