Jezični kamp u Zadru
Autor: Irena Tišljar, 1. 10. 2023.

I ove godine naši se DSD- ovci četvrtih razreda, njih trinaest, od samog početka vrijedno pripremaju za polaganje DSD II ispita i dobivanje Njemačke jezične diplome B2/C1. Tako su od 27.- 30.9. sudjelovali na jezičnom kampu u Zadru, gdje su zajedno s 80-tak vršnjaka iz Osijeka, Našica, Varaždina i Zadra marljivo uvježbavali potrebne kompetencije čitanja i slušanja s razumijevanjem, analizirali dijagrame, vježbali argumentaciju i strukturu eseja. Naravno da je sklopljeno i puno novih prijateljstava, a ni zabave nije nedostajalo. Smještaj u hostelu tik do mora, šum valova, dobro društvo i prekrasno vrijeme pridonijelo je odličnoj atmosferi i lakšem usvajanju i utvrđivanju potrebnih znanja i vještina. Učenike je pratila njihova prof. njemačkog jezika Silvija Domović. Svima želimo puno uspjeha u polaganju ovog zahtjevnog ispita! Und natürlich, viel Spaß beim Deutschlernen!
🇩🇪🙂