Osnovni podaci o Comenius projektu u školi

Film o vodi

Kemijski pokusi s vodom.

Učenički film o slobodnim aktivnost u školi.

Film izrađen od strane učenika o našoj školi za svrhu upoznavanja s našom školom.

Comenius projekt W.A.T.E.R. predstavljen na međužupanijskom stručnom aktivu profesora biologije
Autor: Irena Tišljar, 1. 6. 2014.

Na međužupanijskom stručnom aktivu profesora biologije koji je održan 19. svibnja 2014. u Gimnaziji "Fran Galović" Koprivnica predstavljena su dva Comenius projekta. Projekt koprivničke gimnazije  "Save the PAST, live the PRESENT, IMAGINE the FUTURE" predstavile su profesorice Mišela Lokotar i Sanja Mikulić a naš đurđevački projekt W.A.T.E.R. predstavila je profesorica Irena Tišljar. Naglasak prilikom predstavljanja projekata bio je na ciljevima ovih Comenius projekta koji promoviraju korelaciju između predmeta, važnost čuvanja vlastitih prirodnih resursa te suživot čovjeka i prirode uz međusobnu toleranciju i poštivanje.

Posebno su istaknuti dijelovi projekta koji mogu obogatiti školski kurikulum kroz internacionalne satove biologije, kemije i fizike bilo na engleskom ili/i materinjem jeziku.

Projekt W.A.T.E.R. je na sličan način predstavljen i na Međužupanijskom stručnom vijeću profesora kemije 30.08.2013. u Križevcima gdje je profesorica Tišljar objasnila ulogu i važnost kemije uz naglasak na popularizaciju znanosti kroz sam projekt W.A.T.E.R..