LAURA LONČAR POBJEDNICA "MALOG GALOVIĆA"
Autor: Zdravko Seleš, 29. 10. 2014.

Ovogodišnja „Galovićeva jesen“ na samom je početku, nakon znanstvenog skupa posvećenog 100-godišnjici Galovićeve smrti, skinula veo s nagrade za najbolju knjigu sa zavičajnom tematikom, obznanivši da će nagrada biti dodijeljena Ernestu Fišeru za zbirku pjesama „Macbeth na fajruntu“. Tako je jedina nepoznanica za završnu večer festivala književnosti ostalo pitanje tko je ovogodišnji  dobitnik „Malog Galovića“.

Svečano je to objavio i dodijelio nagradu ovogodišnji predsjednik povjerenstva Zdravko Seleš,  za pjesmu „Jesen“,  đurđevačkoj gimnazijalki, učenici 2. a razreda, Lauri Lončar. Laura je nagrađena tečajem kreativnog pisanja pa se nadamo da će je to dodatno potaknuti  u njezinoj literarnoj kreativnosti.