Rezultati akcije "Oplaneti se i recikliraj" uz najavu daljnjih akcija
Autor: Irena Tišljar, 18. 12. 2014.

U nizu aktivnosti Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac posebno se istaknula zajednička akcija Udruge UZOR iz Koprivnice  i učenika i djelatnika naše škole. U sklopu programa "Zajedno za bolju klimu" i želje da što više djelujemo i promišljamo održivo, u tjednu od 01.12-06.12.2014. uspjeli smo sakupiti 560 kg starog papira i 15 kilograma tkanine. Prema rezultatima akcije uspjeli smo smanjiti emisiju COza 0,8 tona i time znantno doprinjeti boljoj klimi. Osim naše gimnazije u akciju se se uključile Udruga osoba s mentalnom retardacijom Đurđevac te Gradska knjižnica Đurđevac. Sakupljeno je još 200 kg starog papira i 5 kg starog tekstila čime se smanjila emisiju COza 0,3 tone.

Dakle, našom zajedničkom aktivnošću ukupni đurđevački efekt je smanjenje emisija CO2 za 1,1 tonu.

Zahvaljujemo svima na dobroj medijskoj podršci.

Potičemo učenike, njihove roditelje te nastavnike da i dalje savjesno odvajaju otpad uz preporuku da stari papir i tkaninu donose u posebne spremnike u našoj gimnaziji.

Slijedeću veliku akciju odvojenog sakupljanja starog papira i tekstila planiramo prije Uskrsa.

Do tada s nestrpljenjem oćekujemo prilog na HRT-u o našoj akciji "Oplaneti se i recikliraj" s udrugom UZOR!

Slike našeg druženja pogledajte ovdje.