Hvalevrijedne inicijative đurđevačkih gimnazijalaca
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 12. 2. 2015.

U nastavku slijede inicijative  Vijeća učenika koje su hvalevrijedne i uvijek potvrđuju lijepu izreku „ Najbolje stvari su uvijek besplatne“.

Dana, 12.veljače ( uoči Valentinova) članovi Vijeća tradicionalno prodaju uradke  Udruge za pomoć  osobama s mentalnom retardacijom Đurđevca poznatije kao „ Mali princ“ u holu škole . Svi uradci su izrađeni na radionicama u Udruzi i zajednički su rad članova, roditelja, odgajatelja, volonterki i suradnika Udruge. Kreativnost i raznolikost  uradaka   te  svijest učenika i nastavnika da kupnjom uradaka potpomažu daljnji rad Udruge  pokazalo se i ove godine kao hvalevrijedna akcija koja obogaćuje i senzibilizira mlade ljude.

Dana. 12.veljače u sklopu programa profesionalne orijentacije,naša bivša učenica, studentica psihologije na Filozofskom fakultetu u Zagrebu predstavit će zainteresiranim učenicima svoj smjer i fakultet.

Dane, 12. i 13.veljače učenici će obilježiti Valentinovo u školi na način da će potaknuti učenike na pisanje Valentinovske pošte učenicima naše škole koji im znače i žele im napisati lijepu poruku. Članovi Vijeća učenika će razvrstati poštu i raznositi u petak po razredima.

U utorak, 17.veljače učenici i nastavnici dolaze u školu pod maskama. Članovi Vijeća učenika odabrat će po dvije  najbolje maske u svakom razredu, a od 16 najboljih odabrat će tri koje će biti nagrađene.

Dana, 25.veljače obilježava se Dan ružičastih majica protiv nasilja u školama. Članovi Dramske grupe će snimiti predstavu „ Drugo lice ljubavi Sanje i Marka“. Učenici i nastavnici će taj dan nositi ružičaste majice.

Pohvaljujemo članove Vijeća učenika na inicijativama, provođenju aktivnosti i poticanju učenika da se aktivno uključe u sve navedene aktivnosti.