Projekcija filma Roberta Knjaza „Razmisli-treba znati stati“ i obraćanje govornika
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 31. 3. 2015.

Dana 26.ožujka (četvrtak) 2015.u Domu kulture Đurđevac, održana je projekcija filma R.Knjaza „Razmisli-treba znati stati“ i obraćanje govornika   dr. Slobodanke Keleuva (Pomoćnice ravnatelja Zavoda za hitnu medicinu Grada Zagreba)  i Mirele Priselac Remi, pjevačice grupe Elemental u ulozi ambasadorice projekta.

Maloljetnička zlouporaba alkohola postaje sve veći društveni problem, a kako bi se što više educirali maloljetnici  i javnost o opasnostima koje iz njega proizlaze, učenicima se pokušava na različite načine ukazati koje posljedice nosi rana konzumacija alkohola, kako to utječe na njihovu osobnost, obrazovanje, obitelj,  status u društvu i općenito na život.

Robert Knjaz je okupio mnogobrojne stručnjake i poznate osobe te snimio edukativni film „ Razmisli-treba znati stati“. Edukativni film je zamišljen kao nastavni materijal za edukaciju u sklopu Zdravstvenog odgoja u osnovnim i srednjim školama, a provodi se u  sklopu nacionalne kampanje „ Razmisli-treba znati stati“ Zagrebačke pivovare koja je svjesna svoje odgovornosti u društvu i u partnerstvu s Agencijom za odgoj i obrazovanje.

Osim u Đurđevcu, u sklopu ovogodišnjih aktivnosti kampanje Razmisli, edukativni film se prikazuje u Zagrebu, Sisku i Bjelovaru u suradnji sa Županijskim koordinatorima Programa prevencije ovisnosti za djecu i mlade.

U fotogaleriji se nalazi nekoliko slika s projekcije filma. Prije same projekcije filma, članovi školskog lista Jurek, Dora, Katarina i Martin  intervjuirali su pjevačicu Remi, a intervju će biti objavljen u ovogodišnjem Jureku.

Koordinatorica:

Jasna Horvat Vlahović, prof.