Dijaki pri Starom gradu
Autor: Jasna Horvat Vlahović, 20. 4. 2015.

Gimnazija Dr. Ivana Kranjčeva već tradicionalno održava dan drugačiji od drugih - Dan drugačije nastave . Ove godine je mjesto održavanja Utvrda Stari grad u Đurđevcu i njen okoliš, a naziv projekta: Dijaki pri Starom gradu.

Pozivamo sve zainteresirane da dođu vidjeti kako smo osmislili DDN.

Vrijeme: 8.30-13.00

Učenici zajedno s profesorima sudjeluju u aktivnostima koje su zajednički birali i kreirali. Učenici će za taj dan odabrati po dvije teme od ponuđenih devet: Teorija velikog praska, Kako su se igrali naši stari, Povijesno-geografski razvoj Đurđevca, Čovječe, ne ljuti se, „ Vatreno krštenje“pod Starim gradom, Zabavno – poučna grupa, Lov na blago, Etno grupa, Fotosafari.

Koordinatorica projektnog tima je pedagoginja Jasna Horvat Vlahović, a članovi užeg tima su profesori: Ivančica Sabolić, Josip Horvat, Ana Huzjak Kišivan, Irena Tišljar i voditeljica Nevenka Lončar.

Taj dan nema razrednih odjela, nema klasičnog školskog sata od 45 minuta, nastavnici i učenici rade u timovima, mjesto izvođenja nastave je izvan školske zgrade. Cijeli projekt je i nastao prema prijedlozima učenika koji su tražili u anketama provedenim u sklopu projekta samovrednovanja škole da se više radi na stvaranju neformalnog odnosa između učenika i nastavnika, kako bi mogli razgovarati i surađivati neopterećeni ispitivanjem, ocjenama ili količinom stečenog znanja. Evaluacijski listići koje ispunjavaju na kraju projekta već 14. godinu za redom govore nam da su učenici zadovoljni, smatraju takav dan zanimljivim i očekuju više takvih aktivnosti.