Rezultati prve ovogodišnje akcije "Oplaneti se i recikliraj!"
Autor: Irena Tišljar, 28. 9. 2015.

U sklopu programa "Zajedno za bolju klimu" Udruge UZOR iz Koprivnice i akcije "Oplaneti se i recikliraj!" đurđevačke gimnazije, u tjednu od 14.09 - 21.09.2015. sakupljeno je 242 kg starog papira te 58 kilograma tkanine. Prema rezultatima akcije pomoću odvojenog sakupljanja otpada uspjeli smo smanjiti emisiju CO2 za 0,55 tona te smo na najljepši mogući način proslavili Svjetski dan zaštite ozonskog omotača koji se obilježava svakog 16. rujna. U tijeku je cjelogodišnja akcija namjenskog sakupljanja plastičnih boca (Do knjige bez brige) i čepova (PLastičnim čepovima do skupih lijekova). Cilj naših ekoloških akcija je potaknuti učenike, roditelje i nastavnike da promišljaju i djeluju održivo te da kroz zajednički rad nauče da je za postizanje dobrih rezultate važno zajednički djelovati.