Mudar razumije da davati znači dobivati - Rotary bal u Đurđevcu - Za stipendije učenicima
Autor: Nevenka Lončar, 23. 10. 2015.

U Hotelu Picok je održan 16. listopada 2016. tradicionalni Rotary bal u organizaciji Rotary kluba Koprivnica, koji već petu godinu za redom od prihoda od aukcije slika, koje su donirali poznati umjetnici, slikari i kipari našeg kraja, pomaže stipendirajući talentirane učenike koprivničke Gimnazije Fran Galović i đurđevačke gimnazije.

Naši učenici koji su do sada primali stipendije: Ema Ormanec, Hrvoje Posavec, Ana Lulić, Matea Sabolić, Mario Kodba i Ivana Kovačić danas su uspješni studenti Medicinskog fakulteta, FER-a, Fakulteta strojarstva i brodogradnje, Filozofskog fakulteta.

Dokaz je to dobro uloženog novca u izvrsnost i talentiranost.

I ove godine imamo mogućnost izabrati dva učenika za stipendiranje u trajanju od 10 mjeseci i to iznosom od 500 kuna mjesečno. Lijepa je to gesta Rotary kluba Koprivnica koji na taj način ulaže u uspješne mlade ljude.

U obraćanju sudionicima i uzvanicima, ravnateljica đurđevačke gimnazije je citirala dr. Ivana Goluba:

„ Mudro će se srce teško dati upreći u kola nadmetanja i gorčiti sebi i drugome život pokazujući se stalno nadmoćnim nad ovim ili onim. Mudro srce više se trudi oko toga da čovjek bude što više čovjek, nego da ima što više predmeta. Ono se više oslanja na sebe nego na stvari; ulaže više na to da sebe razvije, nego da za sebe steče. Mudar razumije da davati zapravo znači dobivati. On razdaje svoje i sebe znajući da time ništa ne gubi.“…

Čestitamo  predsjedniku Rotary kluba Koprivnica, gosp. Stanku Škunci i članu Rotary kluba Koprivnica, gosp. Vjekoslavu Robotiću, ravnatelju koprivničke gimnazije na trudu i uspješnoj organizaciji ove vrijedne humane akcije.

Bez pomoći đurđevačkih učenika, koji su dali svoj doprinos u vidu rada na pripremanju poklona, nošenju slika, prodavanju tombole, fotografiranju  i garderobi, teško je zamisliti ovako složenu organizaciju posla. Stoga hvala Ani Šćuka, Klari Blažok, Ani Hrvoić, Menđi Mišel Tuba, Veroniki Zglavnik, Silviji Jelušić, Steli Mihaldinec, Pavlu Šogoriću i Pauli Leščan, učenicima Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac.

Program je vodila poznata đurđevačka voditeljica i novinarka gđa Anđela Lenhard Antolin, a u službenom dijelu programa su nas glazbenim brojevima obradovali bivši gimnazijalci Lucija i Jure Jakelić te profesori Ivana Senjan i Bernard Dugan.

Bile je to uspješna i lijepa večer, prigoda za promociju dobrote koja za sudionike Rotary bala nije u krizi, kako je to i poželio na početku ravnatelj Gimnazije Fran Galović Koprivnica.