Obilježavanje Međunarodnog tjedna znanosti u đurđevačkoj gimnaziji
Autor: Irena Tišljar, 9. 11. 2015.

Priroda i svijet oko nas i u nama nalik su na golemi mozaik. Neke od kamenčića su davno posložili drevni Kinezi, Arapi, Aristotel i ostali mislioci a neke dijelove mozaika znanstvenici poput Einsteina, Mendela, Tesle i Marie Curie. Često se susrećemo sa pitanjima što, gdje, kako i zašto i tek tada shvatimo da je svatko od nas prirodoslovac, istraživač, jer od najranije dobi imamo sposobnost proučavati svijet oko sebe. Našim spoznajama možemo upotpuniti praznine mozaika života na zabavan način, kroz igru i učenje. Ako pritom uživamo učenje nije problem! Pozivamo sve zainteresirane učenike i nastavnike da se pridruže obilježavanju Međunarodnog tjedna znanosti u đurđevačkoj gimnaziji od 09.-15.11.2015.

Zanimljive prezentacije, plakate, kvizove i predavanja na temu bioloških, kemijskih i fizikalnih znanosti pripremile su voditeljice Znanstvenog tjedna profesorice Vanja Čučković Makar, Irena Tišljar i Draga Tomašek.

Pozivamo vas da pogledate izložbu unikatnih i vrlo kreativnih učeničkih radova na temu znanosti u učionici 12.

Teme za Tjedan znanosti i popis izloženih radova učenika pogledajte u privitku!

Poziv na obilježavanje Tjedna znanosti završavamo prelijepim citatom jednog velikog znanstvenika:

“Najljepše što možemo doživjeti je ono što je tajanstveno. To je temeljni osjećaj koji stoji u zametku svake umjetnosti i znanosti…”

Albert Einstein