Šekspirijana po đurđevečki
Autor: Ana Huzjak, 26. 4. 2016.

22. travnja 2016. đurđevački su srednjoškolci obilježili Noć knjige i zabavili se upoznavajući najslavnijeg engleskog pisca Williama Shakespearea.

Učenici naše gimnazije i Strukovne škole Đurđevac večernje sate prošlog petka proveli su u veseloj atmosferi Gradske knjižnice Đurđevac, gdje su obilježili Noć knjige te ujedno i 600. obljetnicu smrti Williama Shakespearea. Učenici su se u skupinama natjecali u sakupljanju informacija o Shakespeareu, poznavanju njegovih riječi i slaganju citata. Aktivnosti su za njih osmislile vrijedne djelatnice Gradske knjižnice te profesorice Jasmina Rep, Dušanka Vergić i Ana Huzjak Kišivan.