Radionica o lavandi...
Autor: Irena Tišljar, 8. 6. 2016.

Lavanda, biljka "čarobnih" svojstava, s bezbroj blagotvornih učinaka na ljude i ljudsko zdravlje. U današnje vrijeme visokih tehnologija i iznimnih medicinskih dostignuća vrlo je lako napraviti i provjeriti djelotvornost pripravaka iz "Božje ljekarne". Stoga su ekolozi i biolozi đurđevačke gimnazije nastavili slijed radionica o aromaterapiji , ekosapunima i ljekovitom bilju koje provodimo već niz godina u našoj gimnaziji zanimljivom radionicom o lavandi na Dječjem odjelu Gradske knjižnice Đurđevac.

Dvadesetak učenika naše gimnazije i njihova voditeljica Irena Tišljar sudjelovali su u radionici o posebnostima lavande koja je sve češća biljka u našim vrtovima, okućnicama i balkonima. I sam grad Đurđevac ima puno sadnica lavande, biljke koja istovremeno opušta i budi, koja svojim mirisom i bojom je toliko lijepa i specifična da je morate pogledati, dodirnuti i pomirisati. Nakon kratke i vrlo zanimljive prezentacije o povijesti lavande, njenim učinkom na zdravlje ljudi i značaju u kulinarstvu, krenuli smo na punjenje vrećica sa sušenim cvjetovima lavande. Također smo naučili kako pravilno zasaditi i njegovati reznice lavande te smo dogovorili daljnje radionice čiji je cilj naučiti sve o postupcima dobivanja proizvoda od lavande uz iskustveno učenje.

Slike radionice pogledajte ovdje!