Gimnaziji odobren projekt Erasmus+ programa
Autor: Ana Huzjak, 9. 9. 2016.

Školsku godinu 2016./2017. Gimnazija Dr.Ivana Kranjčeva počela je na najbolji mogući način- potpisivanjem ugovora o dodjeli sredstava iz EU fondova za provođenje projekta IMAGINE Erasmus+ programa.

Kao koordinatoru i kreativnom autoru projekta, našoj je gimnaziji za provođenje projekta dodijeljen iznos od 27.885 EUR. Projekt će se provoditi tijekom naredne dvije školske godine, a biti će usmjeren na promicanje tolerancije, jednakosti i ljudskih prava. Učenici će zajedno sa svojim nastavnicima, članovima projektnog tima, provoditi pedagoške radionice i blisko surađivati s udrugama te ostalim odgojnim ustanovama s našeg područja.

Škole partneri u ovom projektu srednje su škole različitih profila, a dolaze iz Švedske, Italije, Francuske, Španjolske i Rumunjske. Tako će i učenici i nastavnici imati priliku na tjedan dana posjetiti partnerske škole te učiti o tuđoj kulturi i načinu života kroz direktni kontakt sa svojim vršnjacima i kolegama.

Nastavnički tim čine ravnateljica Nevenka Lončar, pedagoginja Jasna Horvat-Vlahović, profesori Dušanka Vergić, Irena Tišljar i Tomislav Ostojić te Ana Huzjak Kišivan kao koordinator projekta.

U učenički tim će biti izabrano šesnaestero učenika iz prvih, drugih i trećih razreda, no cilj je uz pomoć sponzora omogućiti i većem broju učenika sudjelovanje u mobilnostima u zemlje partnere.