Djevojački zbor Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac
Autor: Nevenka Lončar, 8. 12. 2016.

Godina se bliži kraju i uskoro će postati „stara“, no prije nego poželimo želje za Novu 2017., odlučile smo se prisjetiti događaja koji su obilježili naš rad ove 2016. godine. U svakom slučaju, održano je puno raspjevanih druženja kroz zajedničke probe, susrete i nastupe, ispratile smo naše maturantice, primili u zbor nove pjevačice prvih razreda i sada trenutno brojimo 40 zborašica. Naučile smo puno novih skladbi (neke još uvijek učimo!), npr. You rise me up, Ero s onoga svijeta – završno kolo, Mesija, This little light of mine, Gloria i Agnus Dei, If you can walk you can dance, Da san tica, Bring me little wather Silwie, Imagine, How Merrilly We live, Vokaliza br. 2…

Naše aktivnosti su bile ove:

Blagoslov škole, Gimnazija (20.1. 2016.)
Otvaranje Državnog natjecanja iz Kemije, Dom kulture  - Đurđevac (18.4.2016.)
Zatvaranje Državnog natjecanja iz Kemije, Dom kulture  - Đurđevac (21.4.2016.)
Otvaranje Državnog natjecanja iz Biologije, Dom kulture  - Đurđevac (21.4.2016.)
Odlazak na mjuzikl Mama mia – Zagreb, Kazalište Komedija (6. 4. 2016.)
Zajedničko druženje u prirodi (25.5.2016.)
Misa zahvalnica – Te Deum, Crkva Sv. Jurja – Đurđevac (10.6.2016.)
Svečana podjela svjedodžbi maturantima – Gimnazija Đurđevac (10.6.2016.)
Zaziv Duha Svetoga – Crkva sv. Jurja mučenika, Đurđevac (16.9.2016.)
Tjedan cjeloživotnog učenja­ (predavanje o prof. Mati Lešćanu)                                                 Gimnazija Đurđevac (30.9.2016)
Erasmus – međunarodni projekt Imagine – Dom kulture, Đurđevac (10.11.2016)
Promocija Podravskog zbornika – Gradska knjižnica Đurđevac (17.11.2016)

Pred nama je priprema nastupa na Blagdanskom koncertu koji će biti 23.12. 2016. u Sportskoj dvorani strukovne škole i ono najvažnije: priprema Državnog natjecanja zborova - 60. Glazbene svečanosti hrvatske mladeži koje će se održati 3. i 4. svibnja 2017. u Varaždinu.

Zahvaljujemo ovim putem svima koji nas pratite i podržavate, ravnateljici prof. Nevenki Lončar, našem vjernom korepetitoru prof. Bernardu Duganu, Strukovnoj školi na FE-učioni (u večernjem terminu) koja u školi jedina ima akustiku (nama to puno znači), a za naše popodnevne termine proba u Domu kulture zahvaljujemo Gradu Đurđevcu kao i gđi Branki koja nam svaki puta upali grijalicu i gosp. Vladi na tehničkoj pomoći! A najveća HVALA našem glavnom i jedinom sponzoru – INI naftaplin d.d. koji nas svake godine daruje i vjerno pomaže na našemu „višeglasnom“ putu!

Svima želimo radosnu, uspješnu i raspjevanu 2017. godinu!

Djevojački zbor i

voditeljica prof. Ivana Senjan