Upoznavanje s modernim plesom
Autor: Ana Huzjak, 10. 11. 2018.

U petak, 9.studenog, pedesetero gimnazijalaca je sa svojom profesoricom Anom Huzjak posjetilo Zagreb i Zagrebački plesni centar.

Ovaj posjet prvi je dio suradnje između Gimnazije Dr.Ivana Kranjčeva i Plesnog centra u okviru posebno osmišljenog programa za mlade koji ih upoznaje s modernim plesom. Cilj Programa razvoja plesne publike je razvijanje senzibiliteta djece i mladih te stvaranje prostora za novu potencijalnu plesnu publiku. Dugoročno se želi pozicionirati plesnu umjetnost na kulturno-društvenoj sceni u Hrvatskoj kao jednakovrijednu drugim granama umjetnosti.

Tijekom prvog posjeta Zagrebačkom plesnom centru učenici su sudjelovali u interaktivnom predavanju o povijesti plesa, radionici snalaženja u prostoru te plesnoj predstavi "Other" u koreografiji Davida Hernandeza i izvedbi Colasa Lucota te Petre Valentić. Nakon izvedbe učenici su proanalizirali ono što su vidjeli s voditeljicama Plesnog centra.