Održana javna tribina o održivom gospodarenju otpadom u sklopu projekta "Održive misli"
Autor: Irena Tišljar, 17. 11. 2018.

U petak 16. studenog 2018. godine s početkom u 12:20 sati, u knjižnici Strukovne škole Đurdevac učenici Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac i Strukovne škole Đurđevac prisustvovali su javnoj tribini o održivom gospodarenju otpadom. Tribina se provodila u sklopu projekta „Održive misli“ sufinanciranog iz Europske Unije te Kohezijskog fonda čiji nositelj je Grad Đurđevac. Učenici i nastavnici obiju škola već dugi niz godina sudjeluju i aktivno provode projekte iz područja održivog razvoja što je važni čimbenik u Odgoju i obrazovanju za održivi razvoj.

O tematici gospodarenja otpadom i kakve to veze ima s nama govorili su Sonja Hlebar, Matija Hlebar, te Danijela Glavosek Kovačić.

Na javnoj tribini svi prisutni upoznati su s hijerarhijom gospodarenja otpadom, kružnom ekonomijom i ciljevima održivog razvoja kao cjelovitim rješenjem koje podrazumijeva stvaranje održive budućnosti za sve.
Uskoro za učenike obiju škola završava nagradni natječaj izrade ekonakita.
Autori najkreativnijeg uratka u obje škole budu nagrađeni tabletom. na javnoj tribini sudjelovali su zainteresirani gimnazijalci, Smes Zvjezdana, prof. i Irena Tišljar, prof.